Pred 4 rokmi sa môj syn rozhodol, že by rád vyskúšal tenis. Spolu s kamarátom začali na jar v tenisovej akadémií Edmunda Pavlíka. Na tréningoch bola zábava. Všetky cvičenia sa ponúkali formou hry. Deti odchádzali s úsmevom a dobrou náladou a tešili sa na ďalšie tréningy. Teraz keď vidím syna s raketou v rukách ako mu žiaria oči, ako sa dokáže sústrediť na výkon, ale pri tom z každého jedného pohybu mať radosť, som rada, že je na správnom mieste. Ďakujem celému kolektívu trénerov za dobrý kus práce.
Anstasiya Kuzmina
Profesionálny športovec
Naši chlapci sa od malička venovali športu a napriek tomu, že jeden bol zanietený futbalista a druhý karatista, pred rokom sa u nás čoraz častejšie začal skloňovať tenis. Na jeseň začali s tréningami v Tenisovej akadémii Edmunda Pavlíka. Od začiatku boli nadšení, v tenise našli ozajstnú záľubu a radosť hry. Na tréningy sa tešia, vidno ich motiváciu, ktorú vo vysokej miere podporuje tréner a motivačný program akadémie. Sme radi, že si užívajú radosť z pohybu a športu a z tréningov odchádzajú s úsmevom na tvári.
Marián Miezga
Herec
Naša dcéra mala od malička problém so správnym držaním tela. Už v škôlke sa rozhodla, že sa chce naučiť hrať tenis. Po troch mesiacoch pravidelných a hlavne zábavných tréningov v akadémii, sme boli všetci prekvapení, ako veľmi jej to pomohlo. Pravidelné a správne štrukturované tréningy jej, a teraz už aj našim dvom mladším synom, nielen pomáhajú v správnom vývine, ale bez problémov zvládnu aj iné športy, lebo majú kondičku. Poznáme všetkých trénerov akadémie a úplne všetci to s deťmi perfektne zvládajú, vedia ich motivovať aj usmerniť v športovom správaní. Zatiaľ ani jedno z našich detí nie je reprezentantom akadémie, ak budú chcieť, pomôžeme im. To ale nie je najdôležitejšie. Hlavné je to, že z tréningov odchádzajú šťastní, s úsmevom na tvári. To je najviac, keď vidíte, že má vaše dieťa radosť z pohybu.
Mudr. Martin Hudec
Primár oddelenia akútnej kardiológie SÚSCCH Banská Bystrica
Po 8 rokoch čo naša dcéra Nikolka hrá tenis môžem povedať, že to bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré sme s manželom urobili. Pamätám si, ako sme ju prvý krát v jej 4,5 rokoch priviezli do Tenisovej akadémie Edmunda Pavlíka v Banskej Bystrici. Nevedela som si vôbec predstaviť, ako to tam sama zvládne. Zbytočné obavy. Tréneri sa jej hneď ujali a tú radosť, ktorú v nej prebudili bola neopísateľná. Je to neuveriteľné ako úžasná partia trénerov dokáže deti motivovať. Pod vedením trénera Edmunda dosiahla Nikolka niekoľko vzácnych úspechov nielen v slovenskom rebríčku ale už aj v zahraničí. Nie je to však len o samotnom tenise. Hlavne čo je pre nás tiež dôležité je, že záujem trénerov o Vaše dieťa nekončí zavretím brány na kurtoch, ale že dokážu dieťa podporiť aj v jeho osobnom živote. Veľká vďaka celému kolektívu a sme radi, že vás máme.
Soňa Farkašová
Ekonómka, matka reprezentantky SR v kategórii do 14 rokov
Naša staršia dcéra už ako 2 ročná chodila po dome s tenisovou raketou a preto som vedel že príde čas, kedy sa bude chcieť posunúť od podopierania k hre. Keď mala 5 rokov a moje schopnosti a trpezlivosť už nestačili, a ju chuť hrať tenis neopúšťala, začal som sa obzerať po tenisovej škole, kde by sa vedela zdokonaľovať. Pre akadémiu som sa rozhodol hlavne preto, že ako jedna z mála v tom čase mala jasne zadefinovanú filozofiu, hodnoty, zameranie na kvalitu a ako sa neskôr ukázalo v kvalite naozaj nerobia kompromisy. Páči sa mi transparentná komunikácia, chuť po spätnej väzbe a leadership ktorý ide od majiteľa, ktorý je veľmi aktívne zapojený, naprieč celým trénerským tímom. Dnes do akadémie chodia obe dcéry, z tréningov sú nadšené, a keď som im povedal že idem napísať recenziu, povedali: ,, napíš tam, že všetko a všetci sú super" Okrem toho že na tréningy chodia s radosťou, vidím aj veľký progres v hre, chuti zlepšovať sa a schopnosti sústrediť sa na výkon.
Ing. Tomáš Messinger
HB Reavis - Head of ESG & Sustainability
Obaja s manželom máme vyštudované učiteľstvo TSV a môj manžel bol odmalička veľkým fanúšikom tenisu. Ešte predtým ako sa narodila naša dcérka Lia sme sa rozhodli, že ju raz prihlásime na tenis. Tenisová akadémia Edmunda Pavlíka mala a stále má výborné referencie, preto sme neváhali a kontaktovali sme trénerov akadémie. Keďže bývame v Banskej Štiavnici, je pre nás problematickejšie sa do Banskej Bystrice dostať v popoludňajších hodinách. Akadémia nám vždy s časom a termínmi tréningov vyhovela, za čo im patrí obrovské ďakujem. Okrem toho sa Lia na tréningy neustále teší a športový progres sledujeme aj v iných športoch a súťažiach. Ďakujeme celému kolektívu trénerov tenisovej akadémie za prácu, nadšenie a lásku k športu, ktoré budujú v našich deťoch.
Mgr. Dominika Kondrátová, PhD.
Učiteľka TSV a AJ
Keď môj syn prejavil záujem naučiť sa hrať (rekreačne) tenis, hľadala som vhodné miesto, kde by deti neboli rozdelené čiernobielo na “šampiónov” a tých ostatných a kde by bol najmä kladený dôraz na radosť z hry, zo športu, nie na stupienky a porovnávanie sa s ostatnými. Akadémia Edmunda Pavlíka splnila tieto očakávania na 100%. Syn tam chodí veľmi rád, a napriek tomu, že nemá ambíciu hrať súťažne, dokážu tréneri deti motivovať aj inak - zábavné testy, zbieranie odznakov a pod., kde vidí, ako sa v hre zlepšuje. Zároveň ako mama 2 detí s veľkým počtom krúžkov a záujmov oceňujem vynikajúcu organizáciu tréningov - včasné a jasné informácie a pravidlá pre rodičov aj deti, ako aj v prípade potreby presun tréningov a ich nahradzovanie a veľmi efektívnu komunikáciu s vedením Akadémie. Ďakujeme pekne a tešíme sa na ďalšie tréningy!
Ivana Maštenová
Obchodná riaditeľka, Kios a.s.
Naša dcéra začala s tenisom v akadémií Edmunda Pavlíka pred 4 rokmi a v tom čase sa jednalo o jeden z mnohých krúžkov, na ktoré chodila spolu so starším bratrancom a sesternicou. Spočiatku aj k tenisu pristupovala ako k forme detskej zábavy a možnosti byť s deťmi z rodiny, či zo školy, a touto formou nenásilnej zábavy sa jej tenis postupne dostával do hlavy a tela. Po troch rokoch, keď sa začali stupňovať tréningové nároky, mysleli sme si, že tenis sa stane len ďalšou prechodnou aktivitou. Na naše prekvapenie nám však dcéra, ktorá sa venovala aj viacerým iným aktivitám oznámila, že tenisu sa chce venovať aj naďalej, nakoľko tenis ju baví. Bolo to po prvýkrát, keď sa sama bez ohľadu na iné deti či spolužiačky rozhodla pre nijakú športovú aktivitu, ktorej sa chce naplno venovať. Jej záujem o tenis za ostatné obdobie zvýšila aj jej súťaživá povaha, keď sa tréningy stali nielen záležitosťou tréner – žiak, ale aj žiak – žiak, či účasť na malom tenisovom turnaji, čo zvýšilo aj jej snahu sa v tenise zdokonalovať. Bez ohľadu na prípadné športové úspechy som rád, že naša dcéra bude do budúcna ovládať krásny šport, ktorý môže robiť na akejkoľvek úrovni po celý jej život. Z vlastnej skúsenosti teda môžem povedať, že v Tenisovej akadémii Edmunda Pavlíka si dokáže každé dieťa nájsť svoje miesto a postupne objavovať krásy tenisu.
JUDr. Juraj Kaniansky
Právnik
Keď sme pred 5 rokmi šli s našou 4ročnou dcérou Amiou na skúšobný tréning do Akadémie Edmunda Pavlíka, chceli sme len zistiť, či je tenis šport, ktorý by ju mohol baviť a ktorému by sa mohla aktívne venovať. Vtedy ma ani nenapadlo, že budem 2-4x do týždňa cestovať do Banskej Bystrice na tréningy, nakoľko to máme 50 km. A teraz je to už piaty rok realita, no vôbec to neľutujem. Náročnosť, forma a prístup trénerov bol od začiatku prispôsobený veku a osobnosti dieťaťa. Každý tréner v tejto akadémii disponuje úplne inou osobnosťou a inými prednosťami, a myslím, že práve táto rôznorodosť jej dodáva na kvalite. Za tých pár rokov sa mi naozaj veľmi zriedka stalo, že dcéra nechcela ísť na tréning, a keď nakoniec aj išla, vždy sa nakoniec vrátila po tréningu s úsmevom a dobrým pocitom. A samozrejme, keď vidíte, aký progres dokázali tréneri s Vašim malým tenistom urobiť, to je asi najlepší výsledok ich kvalitnej práce.
Lucia Mutkovičová Ďurkovičová
Key Account Manager vo farmaceutickej spoločnosti
Nebude to prehnané ak napíšem, že Tenisová škola Edmunda Pavlíka zachránila obrovské množstvo detí od "mľandravosti", obezity a chronickej lenivosti a s ľudským prístupom ich naučila vytvalosti, pokore a disciplíne. Nepreháňam. Som profesionálny muzikant a majiteľ jazzového klubu, preto viem, čo disciplína a vytrvalosť znamená a aké ťažké je pracovať s ľuďmi, deťmi obzvlášť. Môj syn nastúpil do akadémie, keď mal 6 rokov. Zdôrazňujem, že si tenis vybral sám, ja som o tom ani nevedel. Pôvodne som si myslel, že to bude na chvíľu, veď ako každé iné dieťa v tom veku, záujmov mal doslova milión. Teraz má 16 rokov a je hrdým členom a reprezentantom Tenisovej akadémie Edmunda Pavlíka. Či je zima či teplo, sneží alebo prší, na tréningy chodí rád a na každý jeden sa teší napriek tomu, že to má ako prvák na 1. Súkromnom Banskobystrickom gymnáziu dosť ťažké.
Atila Béreš
Profesionálny hudobník a majiteľ jazzového klubu
Náš syn začal navštevovať tenisovú akadémiu pred tromi rokmi. V súčasnosti má deväť rokov a tréningy si naďalej užíva. Vidíme progres, ktorý dosahuje. Okrem zlepšujúcej sa hry a pravidelnej športovej aktivity ako rodičia nesmierne oceňujeme, že syn je pozitívne motivovaný profesionálnym, avšak ľudským prístupom trénerov a na tréningy chodí rád. Prístup trénerov oceňujeme aj v tom smere, že síce vedú deti k disciplíne, avšak prístupom, ktorý deťom neberie chuť, ale práve naopak. Motivuje ich k lepším výkonom a výsledkom a vedie k cieľavedomosti. Komunikácia s vedením akadémie, ako aj s trénermi je na výbornej úrovni. Ak by sme sa mali znovu rozhodnúť, určite by sme zvolili Tenisovú akadémiu Edmunda Pavlíka.
JUDr. Zuzana Šupínová a JUDr. Peter Petrík
Právnici
Tenisovú akadémiu Edmunda Pavlíka navštevujú 2 moje dcérky (6 a 10 ročná) Obe chodia na tréningy s radosťou, s úsmevom na tvári a v rovnakej nálade aj odchádzajú domov. Tréneri individuálne pristupujú ku každému dieťaťu, s rodičom konzultujú pripadne nedostatky ci návrhy na zlepšenie výkonu dieťaťa. Všetko ale hravou, veku primeranou formou. Oceňujem tiež motivačné obdarovávanie, ktoré deti posúva napred opäť milou formou 🙂 V neposlednom rade veľký rešpekt a vďaka pánovi Pavlíkovi, ktorý sa snaží vyhovieť každému logistickému problému plánovania tréningov a vždy ak je to možné dáva dievčatám tréningy v rovnakom čase.
Mudr. Eliška Muchová
Lekár neonatológ
Mám veľký rešpekt pred celým kolektívom tenisovej akadémie, ktorý veľmi individuálne pristupuje ku každému hráčovi. Tréneri sú prístupní diskusii a v spolupráci s rodičom sa snažia pre dieťa/hráča vytvoriť také podmienky, vďaka ktorým môže zažívať radosť z pohybu, tenisu, vlastného pokroku a následného úspechu. Na jednej strane citeľný rešpektujúci prístup; na strane druhej zrejmá snaha viesť dieťa k tomu, že je neraz potrebné vystúpiť aj z vlastnej zóny komfortu, že sú situácie, kedy je potrebné bojovať a neujsť hneď pred prvou prekážkou. Obdobie prvotného synovho nadšenia časom vystriedalo obdobie hľadania vhodnej motivácie k tréningu. Boli sme v neustálom kontakte s majiteľom akadémie, trénermi a spoločne sme hľadali dôvod, prečo počiatočnú radosť vystriedal nezáujem. Dostali sme možnosť vyskúšať si viacero tréningových skupín, trénerských prístupov. Pre mňa ako rodiča nie je dôležité, aby bol z môjho syna profesionálny tenista. Pre mňa je dôležité, aby mal rád pohyb, aby si osvojil určité pravidlá disciplíny, aby sa naučil, že ak sa raz niečo začne, je potrebné to dokončiť, dosiahnuť aspoň určitú dohodnutú métu. A nemenej dôležité je, aby sa mu toto všetko darilo súčasne s pocitom, že sú vnímané a rešpektované jeho pocity a postoje. A toto je veľmi náročná úloha. Tenisovú akadémiu Edmunda Pavlíka navštevujeme práve preto, že u detí nesleduje len rozvíjanie ich športového, ale aj osobnostného potenciálu. Zloženie tréningovej jednotky je samo o sebe pre dieťa veľkým prínosom, a to nielen pre samotnú pohybovú aktivitu. Najmä najmenší tréning vnímajú ako veľkú zábavnú hru, my veľkí však vieme, že pracujú aj na svojej koncentrácii, pohotovosti, trpezlivosti, sebadisciplíne, sebaovládaní. A to je devíza, ktorú zúročia aj v školskom prostredí.
Mgr. Petra Polievková, PhD
Pedagogička, externá redaktorka portálu Eduworld
Hráči akadémie v reprezentácii

Pred založením akadémie spolupracoval Edmund Pavlík s Karolom Beckom, DAVIS CUP-ovým reprezentantom SR a 36. hráčom rebríčka ATP. Ďalší reprezentanti SR vychoavní v akadémii sú: Jakub Medveď – reprezentant do 14 a do 16 rokov (trénuje ho tréner Matúš), Yvonn Žuffová – reprezentantka do 18 rokov, (trénoval ju najskôr tréner Lukáš, potom tréner Peťo), Irina Balus – reprezentantka do 16 a do 18 rokov, (trénoval ju tréner Lukáš), Natália Koppová – REPRE do 14 a do 16 rokov, (trénoval ju tréner Matúš), Nikolka Farkašová – reprezentantka do 12 rokov (trénuje ju Edmund) . Ďalší TOP hráči akadémie sú: Filip Urbánoš, Boris Valuh a Marcus Kollár.

Hráči akadémie na univerzitách v USA

Viacerí hráči akadémie získali športové štipendium na amerických univerzitách. Mali, resp. majú tak možnosť plnohodnotne športovať a získať prestížne vzdelanie. Vďaka štipendiu ich štúdium, komplexná tenisová príprava a réžia finančne nezaťaží. Držíme palce Branislav Valach, Peter Valach, Daniela Hláčiková, Yvonn Žuffová, Laura Duhlová.
Slovenský tenisový zväz
Fandím kolektívu tenisovej akadémie. Robia výbornú robotu. Na šport sa treba pozerať z dvoch stránok. Ak má dieťa svalovú dysbalanciu, je potrebné ju riešiť vo veku 1-2 rokov života dieťaťa formou fyzioterapie. Keď toto rodič zanedbá, tak neskôr, keď je problém výrazný a hlavne viditeľný nie je správne hľadať vinníka v športe.
Zlatka Žigmundová
Fyzioterapeut, spolupracovník akadémie